Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 26-12-2009 16:53:32

zygiscott
Użytkownik
Zarejestrowany: 25-12-2009
Posty: 2

Konstrukcyjna krytyka

Witam serdecznie
Jestem zupełnie nowym użytkownikiem tego forum, dlatego też może nie powinienem swojej znajomości z wami zaczynać od takiego tematu pozwólcie jednak, że zacznę od początku i wszystko wytłumaczę:)

Otóż jestem osobą, która tak mocno wsiąkła w grunt starej motoryzacji że już nie umie bez tego żyć. Wszystko zaczęło się od dziadkowej Zastavy 1100 p a obecnie posiadam już wiele innych pojazdów rodem z PRL'u.
Na to forum natrafiłem gdyż w ciągu ostatnich miesięcy drogą kupna - sprzedaży nabyłem fiata 125P z 83 roku - kolor pomarańczowy. Już kilka lat temu chciałem zamienić moja Zosię na TAXI, ale pomysł upadł z różnych powodów. Obecnie jednak nastąpiła reaktywacja tej idei. Zacząłem grzebać w necie nt. pojazdów żywcem wziętych z lat PRL'owskich a służących społeczeństwu jako TAXI. Szukałem głównie wzorów oznaczeń, malowań, kształtów kogutów itp. itd.

Kiedy trafiłem na to forum byłem w pełni szczęścia gdyż myślałem ze znajdę coś, co naprawdę zaspokoi mój olbrzymi głód wiedzy, jaka będzie mi niezbędna do stworzenia takiego pojazdu. Poza dwoma tematami - dot. systemów komunikacji - czyt. Radmor oraz tematu z lampkami i ich oznaczeń nie natrafiłem na nic ciekawego.
Wiem że od razu powiecie że to jest forum dla miłośników serialu Zmiennicy, ale być może można by z tego stworzyć niezłą bazę dla miłośników ogólnie rozumianej TAXI'mani.
Tak naprawdę nie natrafiłem na żadną relacje z tego jak wyglądają wasze odnowione lub zrekonstruowane auta - no może poza jednym szarym fiatem kolegi zmiennik_bp. Tu od razu wielka prośba do kolegi zmiennik_bp - załóż swój osobny wątek w temacie samochody i pokaż co masz, jakie auto, jakie nadruki, jakie urządzenia, gdzie i jak to zamontowałeś itp. itd.

Brakuje mi tu działu, w którym znajda się tematu typu - Koguty i cała bateria fotek, jakie były rodzaje kogutów lub jakimi sami dysponujecie; tematu radiostacje,; tematu poltaxy, tematu naklejki i wielu wielu innych itp.
Brakuje tu porządku, ładu i składu. W temacie samochody piszecie o wszystkim i niczym, To samo każdy inny dział. Przydałoby się to jakoś posegregować.
Brakuje zdecydowanie zdjęć. Wklejanie linków do fotek to kiepski pomysł, bo często gęsto nie można ich załączyć:)

Osobiście nie będę robił auta na WPT 1313, ale chciałem dzięki waszej wiedzy odtworzyć pojazd w niemal 100% identyczny z tymi, jakie jeździły po naszych drogach w tamtych latach.

Na sam koniec dodam ze powala mnie wiedza YACEK'a oraz dysortografia większości członków. Ludzie tu jest POLSKA i piszemy po POLSKU.

Pozdrawiam
Zygiscott

Ostatnio edytowany przez zygiscott (28-12-2009 01:00:40)

Offline

 

#2 26-12-2009 18:26:29

YACEK
Użytkownik
Od: SZMIRA TV
Zarejestrowany: 10-12-2007
Posty: 889

Re: Konstrukcyjna krytyka

O jej... no i wyszedłem na mądralę.

Najwięcej wiedzy dotyczącej taksówek z "PyRyLy" znajdziesz u starych taryfiarzy.


Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania ...

Offline

 

#3 27-12-2009 00:08:02

Kier.Prod.T.Garwanko
Użytkownik
Od: Z.F. "Progres"
Zarejestrowany: 31-03-2008
Posty: 344
WWW

Re: Konstrukcyjna krytyka

Konstrukcyjna krytyka

Czy aby przypadkiem nie chodziło ci o "krytykę konstruktywną"?


... - Podoba mi się ta szabla...
- To jest właściwie miecz...
- Paanie, ja widzę, że to nie pałasz!!!

Offline

 

#4 27-12-2009 20:26:57

Pleban
Użytkownik
Od: Montreal
Zarejestrowany: 10-04-2008
Posty: 417

Re: Konstrukcyjna krytyka

Krytyka może być konstruktywna, ale może być też konstrukcyjna, np. budowlana. Każdy może prawda krytykować...


Stanisław Bareja, jako wybitny prześmiewca rzeczywistości, dzisiaj również miałby problemy z cenzurą.

Offline

 

#5 28-12-2009 01:03:09

zygiscott
Użytkownik
Zarejestrowany: 25-12-2009
Posty: 2

Re: Konstrukcyjna krytyka

Alez oczywiście ze chodziło o konstruktywna krytykę. Miało być mądrze a wyszło durnowato:) Sam nie wiem skąd mi ta konstrukcja sie tam wcisnęła :) Jakieś chochliki pewnie zadziałały żebym wyszedł na durnia:)

KONSTRUKTYWNA KRYTYKA - tak powinien brzmieć temat tego posta:)


A poza wpadką z tytułem czy ktokolwiek z was podziela mój pogląd??

Uparcie od kilku dni poszukuję zdjęć, info , czegokolwiek nt taksówek z czasów PRL'u. Nie chce mieć WPT 1313 bo jakos nie czuję klimatu tego nadruku. Chcialem stworzyć coś innego n takie coś, ale mam słabe foto . Może wy wiecie gdzie można wiecej takich fotek zdobyć ?? Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Oo link do fotki : http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z5 … big/10.jpg

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z5/51202/big/10.jpg

Ostatnio edytowany przez zygiscott (28-12-2009 01:16:59)

Offline

 

#6 16-01-2010 14:49:03

ardiano
Użytkownik
Od: Łuków
Zarejestrowany: 31-01-2008
Posty: 193

Re: Konstrukcyjna krytyka

no panowie... tym razem prawdziwa konstrukcyjna krytyka. czas popracować nad jakimś zabezpieczeniem antyspamowym, bo sie małe śmietnisko robi... wrogi element reakcyjny nam się rozpanoszył...


Coś być musi! Coś być musi, do cholery za zakrętem!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson