Zmiennicy - WPT 1313

Menu główne

Kiełbasa

zdjęcie

Jak w czasach PRL-u przemycić narkotyki przez odprawę celną na Okęciu? Po obejrzeniu "Zmienników" można dojść do wniosku, że najlepiej w tym celu wykorzystać artykuły spożywcze. Kiełbasa obok grzybów to jeden z wiktuałów, w środku których można ukryć narkotyki i bez żadnych podejrzeń przemycić je na teren Polski. Gospodarka niedoborów doprowadziła bowiem do sytuacji, że nikogo nie dziwią duże ilości przywożonej z zagranicy wędliny. Jednak tylko do czasu...

Ciekawostki

  • Podczas kupowania kiełbas, które "zagrały" w serialu, miał miejsce pewien incydent. Ponieważ dostępność artykułów wędliniarskich w latach 80. ubiegłego wieku była mocno ograniczona, dwóch członków ekipy realizującej serial otrzymało zadanie nabycia kiełbas na bazarze. Niestety, nie mieli szczęścia i w trakcie nielegalnej transakcji zostali zatrzymani przez milicję i trafili do aresztu. Odzyskali wolność dopiero po interwencji kierownika produkcji, Tadeusza Baljona. Co ciekawe, pozwolono im nawet zatrzymać kartki.
  • Po zakończeniu zdjęć z udziałem kiełbas, zostały one rozlosowane wśród członków ekipy realizującej film. Barei trafiła się ta służąca do przemytu narkotyków.

Koniec głównej zawartości strony.

Radio Safari
Pomiń elementy przewijania trybu graficznego.
przewijanie do góry
przewijanie w dół
Do poprawnego funkcjonowania w trybie graficznym strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

Proszę włączyć obsługę JavaScript i przeładować stronę.
Trwa ładowanie strony. Proszę czekać.