Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)
  • Indeks
  •  » Miejsca
  •  » Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

#1 24-07-2006 22:53:10

chiken
Gość

Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Witam

Pomorzmy chlopakom rozbudowac ta stronke :) a mianowicie najbardziej interesuja miejca w ktorrych byly nagrywane rozne sceny. Oprocz tego co juz zostalo umieszczone na strone jeszcze duzo rzeczy brakuje :]

1. Nie dokonca zgodze sie z autorami stronki ze baza miescila sie w dwoch siedzibach MPT. Osobiscie nie bylem w drugiej placowce MPT na Grochowie. Napewno kilka scen bylo nakreconych na moim terenie na Mokotowie. Otoz w jednym odciunku kiedy jacek oddawal kase Marianowi z kiosku to Kaska uciekala w kierunku skrzyzowania Samochodowej i Woronicza.
2. Klub sportowy Ogniwo znajdowal sie w Warszawiance...
3. w ostatnim odciunku kiedy jest aukcja znowu pojawiaja sie tereny TVP na Samochodowej

 

#2 25-07-2006 00:41:33

RobuR
Gość

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Witam.
Nie jestem do końca pewny kilku scen "szosowych" rozgrywających się w serialu, a zwłaszcza "pogoni za pociagiem" do Kutna. O ile kilka ujęć jest 100% prawdziwych (zwlaszcza wjazd do Kutna od strony dzielnicy Sklęczki, w prawo z szosy przez przejazd kolejowy), miejscowość Zduny i patrol (notabene często tam do dziś stoją..), ale:
scena z szosy gdzie pokazany jest znak drogowy "Łowicz 15 km" (czy coś) ewidentnie nakręcona jest na innej drodze, mam też wątpliwości co do Dworca PKP w Kutnie, troszkę inna bryła.

Wątpię, ponieważ od 1981 roku (w którym się urodziłem) przemierzam trasę Poznań-Warszawa kilka razy w roku, bardzo często (zarówno koleją jak i autem), no i właśnie mam wątpliowści.

Pozdrawiam serdecznie autorów strony n.t. mojego ulubionego serialu, oraz wszystkich miłośników.

 

#3 26-07-2006 13:54:32

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

RobuR napisał(a):

> mam też
> wątpliwości co do Dworca PKP w Kutnie, troszkę inna bryła.

O dworcu w Kutnie napisaliśmy co nieco na tej stronie:
http://www.zmiennicy.com/ciekawostki/lo … iczne.html

Pozdrawiam

Offline

 

#4 02-08-2006 00:12:11

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Jestem z krakowa i znam miasto wiec musze poprawic Was z pewnej kwestii, otoz ulica pod wawelem to nie "stradomska", jak zostalo napisane na stronie w dziale lokalizacje, tylko "powisle"

Ostatnio edytowany przez WRC (03-09-2006 19:08:13)

Offline

 

#5 02-08-2006 09:28:05

Michał
Gość

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Do chiken:To nie Kasia uciekała tylko Marian.

 

#6 02-08-2006 12:05:36

Looker
Gość

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Tak, WRC ma rację. Zjęcie przedstawia ulicę Powiśle. Natomiast zmiennicy Stradomską jechali na Krzemionki, do TV.

 

#7 02-08-2006 12:09:50

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Looker napisał(a):

> Tak, WRC ma rację. Zjęcie przedstawia ulicę Powiśle. Natomiast
> zmiennicy Stradomską jechali na Krzemionki, do TV.

Już poprawiliśmy :)

Offline

 

#8 03-09-2006 18:22:55

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Michał :

Do chiken:To nie Kasia uciekała tylko Marian.

A właśnie, że Kasia. :) Chicken mówi o scenie, w której następnego dnia Jacek oddaje Marianowi-Kasi pieniądze i Kasia szybkim krokiem oddala się z bazy. Tą samą drogą idzie również z rozdartą koszulą w odcinku 14.

Offline

 

#9 26-01-2007 15:32:30

drewno
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-12-2006
Posty: 5

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Obejrzalem odc 12.
Wydaje mi sie ze miejsce gdziej jedza obiad w drodze do Swiecka to jest Zajazd Lizawka na obwodnicy Poznania.
Troche sie dzis zmienil ale wyglada podobnie

http://www.lizawka.pl/galeria.html (zdjecie ostatnie na samym dole)
Co sadzicie?

Pozdrawiam

Offline

 

#10 26-01-2007 22:51:11

ryba321
Użytkownik
Zarejestrowany: 14-01-2007
Posty: 22

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Ja jestem pewny co do tego, że akcja w Zdunach była kręcona w innej miejscowości, niż Zduny. Doszedłem do wniosku, że nie jest możliwe żeby przez 20 lat nastąpiły aż takie wielkie zmiany w mojej miejscowości.

Offline

 

#11 26-01-2007 23:53:39

Piorun
Użytkownik
Od: Pomorze
Zarejestrowany: 31-10-2006
Posty: 663

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

drewno :

Obejrzalem odc 12.
Wydaje mi sie ze miejsce gdziej jedza obiad w drodze do Swiecka to jest Zajazd Lizawka na obwodnicy Poznania.
Troche sie dzis zmienil ale wyglada podobnie

http://www.lizawka.pl/galeria.html (zdjecie ostatnie na samym dole)
Co sadzicie?

Pozdrawiam

Bingo to na 95 % ten sam budynek ;)


Pani Katarzyno... Wszystko pójdzie w zapomnienie, nawet premia jeszcze poleci, tylko trzeba załatwić ten egzamin dla syna.
Jak to załatwić ?

Offline

 

#12 27-01-2007 00:15:56

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Z tym zajazdem, zakładając że to ten sam budynek, to warto uściślić, że niekoniecznie jest to miejsce, w którym jedli obiad, ale być może jedynie budynek, pod który podjeżdżali i który "grał" owo miejsce od zewnątrz. ;)

Offline

 

#13 27-01-2007 22:55:43

drewno
Użytkownik
Zarejestrowany: 10-12-2006
Posty: 5

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

A wracajac do tego Zajazdu z wczesniejszego posta to chyba w tamtych czasow wg jednego projektu budowano wiecej sztuk :-)

http://www.pozadomem.pl/turystyka-12585.html

Wiec wydaje mi sie ze chyba nie ma szans na poszukanie wlasciwego.

Ten drugi jest tez przy trasie Warszawa Swiecko na wysokosci Kostrzyna WLKP

Pozdrawiam

Offline

 

#14 31-01-2007 23:14:10

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

chyba znalazlem jedno z miejsc, ktore bylo widoczne podczas szukania "mezczyzny na koniu z reka wyciagnieta" z odc. 9:  http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3886688.html

Offline

 

#15 05-04-2007 12:08:07

el_comendanto
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-03-2007
Posty: 87

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

dokladnie to ten sam budynek. chodze tam do szkoly :) dzis zrobie w koncu foto tego tematu.

Offline

 

#16 05-04-2007 12:49:20

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Już gdzieś w ciekawostkach jest chyba zdjęcie ASP, jak bywasz w tej okolicy to może zezdjęciuj ulicę Czackiego (budynek w którym jest Citibank a dalej PEKAO SA), wzdłuż tego budynku był postój taxi gdzie sprawdzano grupę krwi taksówkarzy i podrzucono Marianowi Mariole :). Kiedyś jak pracowałem w Citi to byłem tam codziennie i mogłem zrobić kilka fotek ale jakoś tak nie chciało się aparatu targać do roboty :), a teraz jak zmieniłem pracę to już tam raczej nie bywam.

Offline

 

#17 16-08-2007 15:08:06

filosss
Użytkownik
Zarejestrowany: 13-07-2007
Posty: 16

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Wczoraj podczas ogladania 10 odc. - Krzyk Ciszy 2 refleksje:

- Wydawnictwo Opoka mieści się przy ul. Zgoda jest to kraniec tej ulicy pomiędzy "Domem pod Orłami" a ul. Złotą. W tle bardzo dobrze widać Stary Budynek Naszelnego Sądu Administracyjnego. Będę w okolicy to sfocę.

- Mieszkanie Oborniakówto raczej nie Lazurowa. Nie przypominam sobie aby tam istniały takie bloki. Bardziej pasuje mi tu Służewiec - okolice Modzelewskiego - jest tam kilka takich superjednostek (po 12 klatek). Zważywszy na to, iż dużo lokalizacji to te okolice (chociażby nieodległy dom Koniuszków) jest to bardzo realne. Klatke Oborniaków będzie bardzo łatwo zlokalizować - ponieważ budynki nie są jeszcze obłożone drywitem (styropianem) i dodatkowo jedna z płyt ma wadę w postaci dość sporego kawałka ułamanego narożnika... Tyle narazie odnosnie 10 odc.

Offline

 

#18 04-11-2007 15:05:43

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Czy ktoś z warszawiaków (mogą być też nie-warszawiacy, ale mający odpowiednie możliwości ;) ) jest w stanie zweryfikować informacje filosssa i ewentualnie wykonać fotki? Podobnie z informacją, którą podesłał macieju1982:
http://www.zmiennicy.com/forum/viewtopi … 3538#p3538

Offline

 

#19 04-11-2007 22:58:05

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Z pamieci to nie zweryfikuje ale postaram się pokręcic w opisanych okolicach ale dopiero w przyszly weekend, jako że w tygodniu urzywam komunikacji miejskiej dojeżdzając do pracy a to jednak troche jeżdżenia po mieście bedzie - centrum, sadyba, slużew

Offline

 

#20 04-11-2007 23:25:05

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Nie ma pośpiechu :) Najważniejsze, że się tam - mam nadzieję - wybierzesz :)

Offline

 

#21 05-11-2007 12:44:46

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

MaJor :

Nie ma pośpiechu :) Najważniejsze, że się tam - mam nadzieję - wybierzesz :)

Wybiore, wybiore o to nie ma sie co martwić, pytanie powinno brzmieć czy znajde te miejsca. Jeżeli chodzi o OPOKE na ul. Zgoda to chyba faktycznie bedzie to tam, blok Mroczkowskiego to chyba raczej nie będzie na Sadybie (mimo pewności osoby informującej nawet o dokładnym adresie - tam są, z tego co wiem, zupełnie inne bloki) no ale może to ja się mylę.... A co do bloku Oborniaków to może być Służew - tam faktycznie są takie długie bloki (nawet w czasach szkolnych nosiłem tam ulotki :)) i może to będzie tam. Pojedziemy - zobaczymy.

Offline

 

#22 11-11-2007 21:19:16

TRoCIn
Użytkownik
Od: Warszawa
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 88

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

No to tak jak obiecalem, choć nie do końca, bo jakoś nie po drodze mi było szukać bloku Oborniaków ale to sie nadrobi....

Zweryfikowałem natomiast, wraz z dokumentacją zdjęciową, dwa pozostałe miejsca.

Blok Mroczkowskiego (ujęcia wchodzenia i wychodzenia z bloku, bo klatka schodowa to napewno inny blok, nie wiem gdzie ale może jeszcze sie dowiemy...) to istotnie Sadyba, ul. Korczyńska 6a, widzimy identyczny układ okien nad klatką, kształt balkonów, nawet latarnia przed klatką się zgadza. Tylko tło za budynkiem jakieś takie inne :)

http://trocin.webpark.pl/korczynska.jpg



Co do wydawnictwa "Opoka" to ulica Złota 6 w samym centrum Warszawy na tyłach Galerii Centrum (dawne DTC)

http://trocin.webpark.pl/opoka.jpg


To narazie tyle. Więcej zdjęć wysyłam do MaJor'a celem umieszczenia na stronie podczas następnej aktualizacji

Ostatnio edytowany przez TRoCIn (11-11-2007 21:49:44)

Offline

 

#23 11-11-2007 21:35:32

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

jak zwykle - dzieki serdeczne !!!

teraz juz jestesmy madrzejsi o kolejne miejsca

pomyslec, ze bylem kolo tego miejsca, bo tam na zlotej gdzie to wydawnictwo i nie wiedzialem, ze to to a pozniej zawrocilem i wracalem druga strona ulicy

Ostatnio edytowany przez WRC (12-11-2007 00:48:00)

Offline

 

#24 11-11-2007 22:09:26

MaJor
Administrator
Zarejestrowany: 02-09-2006
Posty: 195

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Dzięki za zdjęcia!

TRoCIn :

Blok Mroczkowskiego (ujęcia wchodzenia i wychodzenia z bloku, bo klatka schodowa to napewno inny blok, nie wiem gdzie ale może jeszcze sie dowiemy...)

Trzeba będzie zlokalizować ten blok:
http://www.zmiennicy.com/gfx/galeria/ciekawostki/blokmrocz-2.jpg

http://www.zmiennicy.com/gfx/galeria/ciekawostki/blokmrocz-4.jpg

Układ okien ze scen na klatce schodowej pasuje z tym z zewnątrz, więc to raczej ten właśnie blok.
Mała uwago-prośba :) Jeśli by się udało go odnaleźć, to trzeba by zrobić zdjęcia na pierwszym (przypominam, że tam kręcono) i przedostatnim piętrze.

Offline

 

#25 14-11-2007 20:49:43

Pawełzmiennik
Użytkownik
Od: Szczecinek / Cardiff
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 240

Re: Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

No patrzcie. Nigdy bym nie pomyślał, że OPOKA mieściła się na tyłach DT CENTRUM...


Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją!

http://phototrans.eu/16,1120,0.html - zapraszam!

Offline

 
  • Indeks
  •  » Miejsca
  •  » Lokalizacje geograficzne i prawdziwe miejsca

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson