Zmiennicy - WPT 1313

Menu główne

Miejsca i przestrzeń

Pomiń menu trybu graficznego.
Lista ciekawostek:

1. Bierutowice

Wszystkie drogi prowadzą do Bierutowic. Taki wniosek można wysunąć ogladając "Zmienników". Bierutowice to miasto-klucz - nie bez znaczenia jest oczywiście etymologia tej nazwy. Gdy Kuśmidrowi przychodzi wyjaśnić, dlaczego nalewa benzynę do zbiorników na środek gaśniczy w wozie strażackim albo dlaczego potem woda z tego wozu smakuje naftą, powołuje się na naukowców z Bierutowic i natychmiast wszystko staje się jasne. Skoro uczeni z Bierutowic coś takiego wymyślili... Magiczną układankę dopełniają słowa sekretarki Tomasza Michalika, z których dowiadujemy się, że wpływowa żona Michalika zawdzięcza swoje możliwości jeszcze bardziej wpływowemu ojcu... z Bierutowic.

wróć na górę

2. Baniocha

Wieś w województwie mazowieckim (dawnym warszawskim), w powiecie piaseczyńskim, która, nie wiedzieć czemu, była celem podróży wszystkich "łebków", przewożonych przez kierowcę Kłuska.

wróć na górę

3. Dwa hotele, jeden pokój

Pokoje w hotelu obok lotniska (Motel Sawa, pok. 317) i w Europejskim są "grane" przez to samo pomieszczenie.

wróć na górę

4. Te same pomieszczenia

Mieszkania Oborniaków i Parzydlaków to te same pomieszczenia.

wróć na górę

5. Te same widoki w różnych miejscach

Podczas "rajdu safari" do Krakowa w pewnym momencie pokazywane są ujęcia krajobrazu wzdłuż trasy. Jedno z ujęć możemy również zobaczyć w odcinku 9., jednak tym razem jako krajobraz okolic Zatorów.

wróć na górę

6. Dwa balkony w mieszkaniu Pióreckich

W dwóch różnych scenach, gdy pokazywany jest balkon mieszkania Pióreckich, widać zupełnie dwa różne obiekty. Pierwszy to studyjna konstrukcja, natomiast drugi jest prawdziwym balkonem.

wróć na górę

7. Balkon w pustostanie

Balkon należący do zamurowanego lokalu po tow. Winnickim w różnych scenach "grany" jest przez balkony należące do dwóch różnych mieszkań, bądź nawet bloków.

wróć na górę

8. Leśne ujęcia

W koszmarnym śnie Jacka w 8. odcinku oraz w scenie z 14. odcinka, w której Jacek najeżdża na połamane widły, ukazane zostały leśne ujęcia z dołu pędzącego samochodu. Po dokładniejszym przyjrzeniu się widać, że w obydwu przypadkach ujęcia pochodzą z tego samego miejsca.

wróć na górę

9. Ten sam gabinet

Gabinety Antoniego Kłuska oraz dyrektora Samełki to w rzeczywistości najprawdopodobniej te same pomieszczenia. Wskazują na to m.in. wyglądające tak samo drzwi oraz identyczne biurka w obydwu pokojach.

wróć na górę

Koniec głównej zawartości strony.

Radio Safari
Pomiń elementy przewijania trybu graficznego.
przewijanie do góry
przewijanie w dół
Do poprawnego funkcjonowania w trybie graficznym strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

Proszę włączyć obsługę JavaScript i przeładować stronę.
Trwa ładowanie strony. Proszę czekać.