Forum dyskusyjne

Przejdź na główną stronę serwisu

Ogłoszenie

Drodzy Forowicze, dbajmy o porządek na naszym forum! Bardzo prosimy, aby nie pisać tytułów wątków w całości wielkimi literami. Wszelkie nowe wątki, które takie tytuły będą miały, będą bez względu na treść usuwane. Dziękujemy za zrozumienie :-)

#1 27-01-2008 17:44:11

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Program "Na każdą kieszeń", w tym tygodniu zestawienie fiata125p i wartburga.
I o tym pierwszym aucie opowiada "najsłynniejszy taksówkarz polskiego kina"

Sam program, no cóż prowadzący za bardzo jechał po tych autach zapominając że to konstrukcje sprzed ponad 40 lat. Choć wartburg to już z silnikiem VW.

opis odcinka: http://tvnturbo.pl/1,1465228,magazyny.html - trochę przesadzili ;)

Najbliższa powtórka wg. tvn turbo - niedziela 19.30, potem o 00.30.

A dalej to szukajta tu: http://tvnturbo.pl/program.html


.

Ostatnio edytowany przez Jordan (27-01-2008 20:03:06)

Offline

 

#2 27-01-2008 19:56:46

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

dzieki serdeczne !!! juz za pol godziny se ogladne !!!

Ostatnio edytowany przez WRC (27-01-2008 19:57:42)

Offline

 

#3 27-01-2008 21:01:40

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

wlasnie ogladnalem se i musze przyznac, ze m. hryniewicz od razu wiadac, ze z przyjemnoscia mowil o serialu (i pamietal rozne momenty) i wspominal caly serial z sentymentem, w przeciwienstwie do blaszczykowej, ktora w tym wywiadze unikala jak tylko mogla rozmwy o zmiennikach wykrecajac sie, ze nie pamieta scenek itp.

Offline

 

#4 27-01-2008 21:07:35

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Jak włączyłem, to akurat zaczął lecieć wywiad-monolog z Hryniewiczem. Czy było go w tym programie więcej, czy tylko ta 1 wypowiedź? Sam monolog IMHO w Jackowym stylu — przeciąganie wyrazów (jakby był za głupi, żeby mówić płynnie), charakterystyczny styl wypowiedzi, no i ten głos. Ciekawe, skąd się wzięło słowo „majzer”?

Offline

 

#5 27-01-2008 21:14:06

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

niestety tylko tyle, niepotrzebnie ogladalem caly program tracac czas, ale skad moglem wiedziec ze na koncu dopiero bedzie pan mieciu

co do tego co piszesz to nie wiem za bardzo o czym mowisz to jakies "przeciaganie wyrazow" wg mnei normalnie mowil jak zawsze

co do samochodu to musi miec jakis porzadny z 4x4, bo mowil ze mu sygnalizuje, gdy ma 2 kola odlaczone

Ostatnio edytowany przez WRC (27-01-2008 21:15:00)

Offline

 

#6 28-01-2008 00:12:10

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Mogłem napisać że oglądać 5 minut przed końcem bo ten facio tylko wyżywał się nad egzemplarzem-złomem - kurde, słyszeliście lepszy dowcip motoryzacyjny ? - facet się poduszek powietrznych w 125p spodziewał...

Sam pan Hryniewicz - pewnie mówił dłużej ale poucinali - widać że go jarają te czasy i serial.
Od razu mi się przeciwstawiło to z panią Błaszczyk :/
Jej zmiennik po latach dalej mówi w swoim stylu - charakterystycznym - szkoda tylko że nie powiedział że pies dziadka wywołał turbulęcje :D
.

Ostatnio edytowany przez Jordan (28-01-2008 00:13:47)

Offline

 

#7 28-01-2008 00:27:45

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

mnie zastanawia czemu ona unika tak rozmowy o tytm serialu, ktory przyniosl jej slawe, tak jakby wstydzila sie, ze w nim zagrala

pan mieciu moglby zapewne godzinami rzucac anegdotami na temat zmiennikow mysle ze fajnie by bylo umowic sie z nim na browara i pogadac o serialu, bo widac ze to lubi i nie ma sie co mu dziwic skoro to serial z rola jego zycia

Ostatnio edytowany przez WRC (28-01-2008 17:49:28)

Offline

 

#8 28-01-2008 17:46:36

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

co do tego co piszesz to nie wiem za bardzo o czym mowisz to jakies "przeciaganie wyrazow" wg mnei normalnie mowil jak zawsze

No właśnie, jak zawsze, czyli jak w Zmiennikach, czyli jak osoba, delikatnie mówiąc, niewykształcona.

co do samochodu to musi miec jakis porzadny z 4x4, bo mowil ze mu sygnalizuje, gdy ma 2 kola odlaczone

Jakoś nie zauważyłem…

Od razu mi się przeciwstawiło to z panią Błaszczyk :/

Błaszczyk to akurat po Zmiennikach miała takie doświadczenia życiowe, że się nie dziwię. Zresztą Zmiennicy to coś poniżej jej ambicji.

pan mieciu moglby zapewne godzinami rzucac anegdotami na temat zmiennikow

Ale miałem wrażenie, że jakoś tak nie najlepiej Zmienników pamięta — „były 3 Fiaty, niebieski, żółty, i chyba czerwony… Tak, czerwony… Całowałem w nim Ewę Błaszczyk”. A Fiatów było co najmniej 6!

Offline

 

#9 28-01-2008 17:51:17

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

mi sie wydaje, ze gdyby sie go przycisnelo do rozmowy o serialu to by powiedzial wiecej a tu moze nie bylo tak tego widac, ale ja nadal uwazam to co pisalem wczesniej

Offline

 

#10 28-01-2008 20:38:11

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

fromthesecondside

Błaszczyk to akurat po Zmiennikach miała takie doświadczenia życiowe, że się nie dziwię

Wiemy o tym doskonale, ale właśnie tym bardziej film powinien być jakąś miłą odskocznią od problemów a nie kolejną udręką wspomnienie o nim ? No i również pan Hryniewicz miał prawo sie załamać - taka popularność a potem na ponad 15 lat kompletnie nic jeśli chodzi o karierę - to może boleć.
A i sto razy wolę jak aktor tak duma trochę nad tym co mówi niż duka jak automat wyuczone wspomnienia. Są tacy - w każdym programie w słowo słowo opowiadają to samo. A pan Mieczysław - widać że rozmarzył się.

Offline

 

#11 28-01-2008 20:41:31

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Jak to nic? Piłkarski poker, Prywatne śledztwo, Czarodziej z Harlemu, Na Wspólnej, jeszcze jakieś… I życie to nie tylko film i serial.

A pan Mieczysław - widać że rozmarzył się.

Jak to ma w zwyczaju :P

Offline

 

#12 28-01-2008 21:33:05

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

fromthesecondside :

Jak to nic? Piłkarski poker, Prywatne śledztwo, Czarodziej z Harlemu, Na Wspólnej, jeszcze jakieś… I życie to nie tylko film i serial.

A pan Mieczysław - widać że rozmarzył się.

Jak to ma w zwyczaju :P

koledze jordanowi chyba chodzilo, ze zadnej waznej roli nie dostal od tamtej pory (teraz dopiero ma w "na wspolnej") a te co Ty wymieniles to zwykle epizodziki, bo kogo niby zagral w "prywatnym..."  faceta, ktory przeprasza za ochlapanie ??? - to zadna rola nawet statysta moglby zagrac

a co do zmiennikow to taka ciekawostka, bo nie wiem czy slyszeliscie jak pan mieciu mowil kiedys chyba nawet 2 razy to slyszalem, ze po zmiennikach pierwszej emisji, uniknal popularnosci i odbioru przez widzow tego serialu, bo tuz po zakonczeniu krecenai serialu wyjechal do francji

Ostatnio edytowany przez WRC (28-01-2008 21:34:16)

Offline

 

#13 29-01-2008 02:52:19

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

fromthesecondside :

Jak to nic? Piłkarski poker, Prywatne śledztwo, Czarodziej z Harlemu, Na Wspólnej, jeszcze jakieś… I życie to nie tylko film i serial.

A pan Mieczysław - widać że rozmarzył się.

Jak to ma w zwyczaju :P

Sprawdziłeś jego filmografię i rzucasz bez sensu tytułami... a to były tylko rólki i mikro epizodziki -  np. Piłkarskiego Pokera to trzeba z lupą oglądać żeby go dostrzec.
Próbujesz bronić swoich racji a nie wymieniłeś jego największej roli od czasów Zmienników - proboszcza w Białej Sukience.

I życie to nie tylko film i serial.

Tylko co daje taką popularność ?

Dopiero rola na wspólnej przywróciła go do łask i niełask, bo z tego co czytam jego postać to jakaś dziwaczna w stylu Rysia z Klanu.

.

Offline

 

#14 29-01-2008 19:24:23

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

a te co Ty wymieniles to zwykle epizodziki, bo kogo niby zagral w "prywatnym..."  faceta, ktory przeprasza za ochlapanie ??? - to zadna rola nawet statysta moglby zagrac

W sumie masz rację, zwłaszcza w Pokerze się specjalnie nie nagrał (ale dostrzegłem :) ). Ale rola pechowego kierowcy Wołgi w „Czarodzieju z Harlemu” chyba nie była aż tak mało ważna — obejrzałbym sobie ten film jeszcze raz, tylko bardzo trudno go zdobyć…

Próbujesz bronić swoich racji a nie wymieniłeś jego największej roli od czasów Zmienników - proboszcza w Białej Sukience.

Tego, któremu rozwalili mikrofon, i który powiedział, że zaśpiewa sam? Oglądałem to, ale Hryniewicza jakoś nie zauważyłem.

a co do zmiennikow to taka ciekawostka, bo nie wiem czy slyszeliscie jak pan mieciu mowil kiedys chyba nawet 2 razy to slyszalem, ze po zmiennikach pierwszej emisji, uniknal popularnosci i odbioru przez widzow tego serialu, bo tuz po zakonczeniu krecenai serialu wyjechal do francji

Też słyszałem, że wyjechał, ale do Niemiec. Wyobrażacie sobie „Jacka” w Niemczech, mówiącego do ludzi w stylu sprzedawania zegarka na stacji?

Offline

 

#15 29-01-2008 20:11:24

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

nie wiem skad masz bledna informacje o tych niemczech, tymbardziej ze on wielkrotnie mowil i francji
a co do "bialej sukienki" to skoro ogladales to to nie moge uwierzyc ze go tam nie widziales, polecam ogladniecie jeszcze raz zapewne dopiero w boze cialo bedzie ten film jak co roku

Ostatnio edytowany przez WRC (29-01-2008 21:12:52)

Offline

 

#16 29-01-2008 20:21:13

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

fromthesecondside

Tego, któremu rozwalili mikrofon, i który powiedział, że zaśpiewa sam? Oglądałem to, ale Hryniewicza jakoś nie zauważyłem.

Dokładnie o ten film chodzi, tylko jakim cudem go nie zauważyłeś ?! Szok. Może go nie poznałeś najwzyczajniej - bo nie zestarzał się na naszych oczach. Co potwierdza że znikł z pola widzenia.

A co do pobytu w Niemczech - może chodzi o proboszcza z Plebanii ? Wiele osób myli tych dwóch panów - :lol:

Offline

 

#17 29-01-2008 21:06:43

r2r
Użytkownik
Od: Częstochowa
Zarejestrowany: 02-12-2006
Posty: 109

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Tak czy inaczej jak na wywiad z najsławniejszym taksówkarzem to było zdecydowanie za mało. Zaledwie kilka ogólników...
Powinno kiedyś powstać jakies wznowienie na DVD w atrakcyjnej i pomysłowej oprawie na którym kilku kluczowych aktorów tego serialu mogłoby uchylić rąbka tajemnicy względem wielu niuasów technicznych i historyjek z planu...

...i bez gderania że to "niemożliwe"

Niedawno nabyłem śwetnie zremasterowany box "Czterej pancerni i pies" (a więc utwór znacznie starszy niż Zmiennicy) na którym oprócz wiadomej zawartości można znaleźć bardzo ciekawe (może nieco snobistyczne) skonfrontowanie akcji serialu i pracy nad nim z sylwetkami aktorów z roku 1994. Jest dużo refleksji i przypominania nawzajem jak to było...

Dla fanów serialu bezcenna rzecz...
...i co??? Nie da się???


Chciałbym pożyczyć parę....kilk.....trochę.........tak...tak z dwajścia......tysięcy.....bo jak zaraz.....jak bym miał....to bym oddał

Offline

 

#18 29-01-2008 21:24:18

fromthesecondside
Użytkownik
Zarejestrowany: 22-06-2007
Posty: 291

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Widziałem go, ale nie wiedziałem, że to on. A co do pobytu — na pewno chodziło mi o Hryniewicza, ale możliwe, że się pomyliłem. Zapamiętałem głównie, że był za granicą.

Offline

 

#19 29-01-2008 21:32:14

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Jejku, żal serce ściska, co prowadzący mówił na Fiacika. ;( Co on się spodziewał elektrycznie sterowanych szyb i lusterek w 125p??? Pan Mieciu - dobry człowiek był gwiazdą całego programu raczej. I przynajmniej dobre słowo powiedział. :) Fajnie by było się z nim kiedyś umówić.


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#20 29-01-2008 21:42:23

WRC
Użytkownik
Od: KRK
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 1072

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

mam tutaj opinie  forum o panu meciu: http://nawspolnej.onet.pl/4,72,8,470297,0,0,forum.html

wyglada na to, ze  tam tez duzo fanow naszego serialu

a tu mozna zadac mu pytanie:  http://nawspolnej.onet.pl/9,19652,artykuly.html

Ostatnio edytowany przez WRC (29-01-2008 21:44:47)

Offline

 

#21 30-01-2008 02:08:23

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Mnie w tym całym programie dobiło to, że gość, opowiadając o tych fiatach i wartburgach, mówił to wszystko w samych negatywach, tym samym na bank urażając nie tylko obecnych fanatyków tych samochodów, ale i po prostu ludzi mających różne kolorowe wspommnienia z nimi związanych. Przecież celem tego typu programów jest właśnie zabranie widza w sentymalną podróż do przeszłości. Nie pół godziny marudzenia o tym, jak to kiedyś było beznadziejnie. A taki efekt w tym wypadku uzyskali.

Offline

 

#22 30-01-2008 02:18:11

Inspektor Belon
Użytkownik
Od: Kraina Uśmiechu - Polska (WWa)
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 189

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

scorpio44 :

Przecież celem tego typu programów jest właśnie zabranie widza w sentymalną podróż do przeszłości.

Ten akurat program bardziej polega na szukaniu tanich pojazdow dla ludzi o niewielkich zasobach portfelowych. Stad pewnie brak elementow nostalgicznych.

Za to w "Legendach PRL-u" o wiele cieplej sie prowadzacy wypowiadal o tych pojazdach.


Mysza wpadła na Fiata!

Offline

 

#23 30-01-2008 18:46:26

Jordan
Użytkownik
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 730

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Legendy PRL - akurat ten program leciał jak mi TVN turbo odcięli :/

A na każdą kieszeń to ma szukać właśnie tanich wozów, tylko czemu ten koleś miał widzów za debili którym trzeba mówić że fiat125 nie ma poduszek powietrznych... 
.

Offline

 

#24 30-01-2008 19:36:56

Pavloos_1313
Użytkownik
Od: Skarland
Zarejestrowany: 25-10-2007
Posty: 358

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

scorpio44 :

Mnie w tym całym programie dobiło to, że gość, opowiadając o tych fiatach i wartburgach, mówił to wszystko w samych negatywach, tym samym na bank urażając nie tylko obecnych fanatyków tych samochodów, ale i po prostu ludzi mających różne kolorowe wspommnienia z nimi związanych. Przecież celem tego typu programów jest właśnie zabranie widza w sentymalną podróż do przeszłości. Nie pół godziny marudzenia o tym, jak to kiedyś było beznadziejnie. A taki efekt w tym wypadku uzyskali.

I tu muszę się z Kolegą zgodzić. Jak mu się nie podoba to ma problem.


Meine situazione ist kaputt!! Ich habe gold!!

Offline

 

#25 01-02-2008 00:38:37

scorpio44
Użytkownik
Od: Elbląg
Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 623

Re: Zmiennik Hryniewicz w tvn turbo !

Inspektor Belon :

Ten akurat program bardziej polega na szukaniu tanich pojazdow dla ludzi o niewielkich zasobach portfelowych. Stad pewnie brak elementow nostalgicznych.

A to możliwe. Nie taję, że nie znam tego programu. :) Oglądałem tylko ten odcinek.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson