Zmiennicy - WPT 1313

Menu główne

Odcinek 11: Antycypacja

zdjęcie

Czas trwania: 58 minut

Członkowie ekipy przemytniczej namawiają Jacka do złożenia fałszywych zeznań w sądzie. Kłusek i Gonschorek próbują przekupić taksówkarza połową 10 tys. dolarów. Sumy tej nie należy mylić z 5 tys. "zielonych" - Jacek dostaje bowiem połówki banknotów. Jeśli przełamie on swoje moralne opory, resztą pieniędzy będzie mógł się cieszyć po procesie. Trudną decyzję, co zrobić z tak kuszącą propozycją, podejmuje za niego Kasia paląc dolary.

Jacek i Kasia (tym razem już jako Marian) pomagają swojemu koledze w problemach rodzinno - przedszkolnych. Aby dzieci Stefana Parzydlaka mogły pójść do przedszkola, rodzice muszą się rozwieść, a aby szybko się rozwieść, potrzebna jest zdrada. Kasio-Marian i Parzydlakowa mają zostać przyłapani przez Jacka na gorącym uczynku, a ten ma zawołać sąsiadów na świadków. Łóżkowa akcja udaje się, ale rozwód okazuje się niepotrzebny - pojawia się inne rozwiązanie.

Niemniej skomplikowany okazuje się wątek powieściowo-zgonowy. Jan Oborniak chce wrócić do żywych, jednak "nasza rzeczywistość nie przewiduje zmartwychwstania". Pisarzowi grozi widmo utraty dochodów z wydania książki i, co gorsza, kartek. Jak zawsze pełna inwencji Kasia wpada jednak na genialny pomysł - Oborniak, wykorzystując amnestię, może się podać za swojego brata bliźniaka, który zwiał do Australii.

Koniec głównej zawartości strony.

Radio Safari
Pomiń elementy przewijania trybu graficznego.
przewijanie do góry
przewijanie w dół
Do poprawnego funkcjonowania w trybie graficznym strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

Proszę włączyć obsługę JavaScript i przeładować stronę.
Trwa ładowanie strony. Proszę czekać.